Medencevíz karbantartása - Az egészséges fürdőzés alapja

Medencevíz karbantartása – Az egészséges fürdőzés alapja


Ha van saját medencéd, akkor biztosan tudod, hogy nem elég csak feltölteni vízzel, azt gondozni is kell. A tiszta és jól kezelt víz nemcsak szép látvány, de a bőrödnek és az egészségednek is sokkal jobb. A kezeletlen vízben ugyanis könnyen elszaporodnak a baktériumok, algák és más kórokozók, amik bőrkiütést, szemirritációt vagy egyéb kellemetlenségeket okozhatnak.


Hogy ezt elkerüld, érdemes odafigyelni ezekre a lépésekre:


Vízszűrés – A szűrőrendszer segít megszabadulni a vízbe került szennyeződésektől. Ajánlott naponta több órát működtetni, főleg ha gyakran használjátok a medencét.


pH-érték ellenőrzése – Az ideális pH 7,2 és 7,6 között van. Ezt egyszerűen ellenőrizheted tesztcsíkokkal vagy digitális mérővel.


Fertőtlenítés – Ha a víz zavarossá válik, sokan fürdenek benne, vagy eső után, érdemes egy erősebb fertőtlenítő kezelést alkalmazni, hogy újra tiszta legyen.


Čistenie bazéna


Így gondoskodj a medencéről egész szezon alatt


A medence karbantartása nem csak a víz kezeléséről szól. Maga a medence, a burkolat és a gépészet is igényli a törődést. Ha rendszeresen ellenőrzöd ezeket, sok bosszúságtól és költségtől kímélheted meg magad.​

Mire figyelj?

  • Ellenőrizd a medence falát és alját – Nézd meg, nincs-e rajta repedés, vízkő vagy algás lerakódás.

  • Tisztítsd a fóliát vagy csempét – A zsíros szennyeződések, vízkő könnyen megtapad, és ezekben az algák is jól érzik magukat.

  • Gondozd a technikai részeket – A szivattyút, szűrőt, szkimmert és fúvókákat rendszeresen tisztítani kell, hogy jól működjenek.

  • Ne feledkezz meg a téliesítésről – Szezon végén fontos megfelelően lezárni a rendszert, hogy tavasszal ne legyen meglepetés.


Vegyszermentes medence? Igen, megoldható!


Egyre többen keresik a természetesebb megoldásokat, és ez a medenceápolásra is igaz. A klóros fertőtlenítőszerek hatékonyak ugyan, de sokaknál irritációt okozhatnak – főleg gyerekeknél vagy érzékeny bőrűeknél.

Szerencsére léteznek kíméletesebb, környezetbarát módszerek is:

  • UV-lámpák – A vízen áthaladva a lámpa elpusztítja a kórokozókat, és nem hagy semmilyen mellékanyagot a vízben.

  • Ionizátorok, ózongenerátorok – Ezek a készülékek ezüst- és rézionokkal vagy ózonnal fertőtlenítik a vizet, így jóval kevesebb vegyszer is elég.

  • Természetes szűrőanyagok – Például a zeolit, aktív szén vagy antibakteriális homok szintén segítenek tisztán tartani a vizet.

Bár ezek az eszközök elsőre drágábbnak tűnhetnek, hosszú távon kifizetődőek – nemcsak pénzben, hanem egészségben is.

A rendszeres és alapos medencekarbantartás elengedhetetlen, ha biztonságos és gondtalan nyarat szeretnél. Teljesen mindegy, hogy a hagyományos, vegyszeres módszerekre esküszöl, vagy inkább a környezetbarát megoldásokat választod – a lényeg, hogy a gondoskodás átfogó legyen. Ez azt jelenti, hogy nemcsak a vízre, hanem a technikára és a medence állapotára is figyelni kell. Csak így élvezheted igazán a nyári felfrissülést a saját medencédben – nyugodtan, gond nélkül.

megosztás